انواع مهر و موم در بسته بندی وکیوم فرمینگ

مهر و موم در بسته بندی وکیوم فرمینگ و امنیت در بسته بندی دارای اهمیت بسیاری است، یک بسته بندی خوب باید بتواند به خوبی از محصول در برابر عوامل محیطی، دستکاری و ضربه محافظت کند تا محصول سالم و دست نخورده به دست مشتری نهایی برسد.

بسته بندی وکیوم فرمینگ یکی از پر کاربردترین روش‌های بسته بندی محصول می‌باشد، که دارای انواع مختلفی است که هر یک به روش‌های مختلفی مهر و موم میشوند.

در ادامه به روش‌های مهر و موم و بستن، بسته بندی‌های وکیوم فرمینگ می‌پردازیم.

با ما همراه باشید…

انواع مهر و موم در بسته بندی وکیوم فرمینگ

جوش هایفرکانس

در این روش محصول و یک کارت مقوایی چاپ شده بین دو قطعه وکیومی قرار میگیرند و سپس دو قطعه وکیومی با دستگاه جوش هایفرکانس به یکدیگر دوخته میشوند تا بسته بندی کامل گردد.

جوش هایفرکانس یکی از بهترین روش‌های مهر و موم بسته بندی‌های وکیومی است، بطوری که بسته بندی بطور کامل محصول را دربر میگیرد و در برابر نفوذ رطوبت، هوا و گرد و خاک مقاوم می‌شود.

وکیوم فرمینگ هایفرکانس
مهر و موم جوش هایفرکانس

امنیت این روش بسیار در حد مناسبی قرار دارد و علاوه بر مقاومت در برابر عوامل محیطی، در برابر دستکاری و جایگزینی نیز مقاوم است و میتوان گفت در صورت دستکاری بسته بندی، مشتری هنگام خرید متوجه آن خواهد شد.

نکته قابل توجه: در این مهر و موم این است که فقط ترموپلاستیک‌‌‌های پی وی سی قابلیت جوش هایفرکانس را دارا می‌باشند.

پرس حرارتی

در این روش محصول بین یک قطعه وکیومی شکل داده شده و کارت مقوایی چاپ شده قرار می‌گیرد، و سپس قطعه وکیومی و کارت مقوایی که دارای چسب بلیستر است توسط دستگاه پرس حرارتی، به یکدیگر پرس می‌شوند.

پرس حرارتی نیز یکی از بهترین روش‌های مهر و موم در بسته بندی های وکیومی است و این روش نیز در برابر عوامل محیطی مثل هوا و گرد و خاک مقاوم است.

وکیوم فرمینگ کارتی پرسی چسب
مهر و موم پرس حرارتی
وکیوم فرمینگ کارتی پرسی چسب
مهر و موم پرس حرارتی

امنیت این روش در حد قابل قبولی قرار دارد و در برابر دستکاری و جایگزینی مقاوم است و در صورت دستکاری مشتری هنگام خرید متوجه آن خواهد شد.

با توجه به استفاده از مقوا در یک طرف بسته بندی میتوان به این نتیجه رسید که این روش در برابر رطوبت مقاومت نسبی دارد و در برار خیس شدن نیز ممکن است مقاومت خوبی از خود نشان ندهد.

مهر و موم بین کارتی

در این روش محصول و قطعه وکیومی بین یک کارت چاپ شده مخصوص قرار می‌گیرند، و با چسب مخصوص به یکدیگر چسبانده می‌شوند، این روش را در بسته بندی فلش مموری‌ها شاید دیده باشید.

وکیوم فرمینگ کارتی پرسی رم
مهر و موم بین کارتی مموری

مهر و موم بین کارتی نیز از روش‌های مناسبی است و در برابر نفوذ هوا و گرد خاک دارای مقاومت خوبی است، البته ممکن است بخاطر متریال مقوایی در برابر رطوبت و خیس شدن مقاومت نسبی داشته باشد.

همچنین در برابر دستکاری و جایگزینی نیز میتواند مقاومت خوبی داشته باشد و در صورت دستکاری یا جایگزینی، مشتری هنگام خرید متوجه آن خواهد شد، چون در صورت باز شدن بسته بندی، یکپارچگی آن از بین می‌رود.

مهر و موم کشویی

در مهر و موم کشویی همانطور از نامش پیداست یک مقوای چاپ شده بصورت کشویی داخل قطعه وکیومی که سه طرف آن خم شده است قرار می‌گیرد. محصول درون قطعه وکیومی قرار می‌گیرد و سپس مقوا بصورت کشویی درون قطعه وکیومی قرار می‌گیرد.

وکیوم فرمینگ کارتی کشویی قفل
مهر موم کشویی
وکیوم فرمینگ کارتی کشویی
قطعه وکیومی سه طرف خم

این روش در برابر ضربه و گرد و خاک مقاومت خوبی دارد، اما بخاطر اینکه به راحتی باز میشود ممکن است امنیت خوبی نداشته باشد و برای بسته بندی برخی از محصولات مناسب نباشد.

مهر و موم چفتی

مهر و موم چفتی در بسته بندی وکیوم فرمینگ لولایی یا صدفی استفاده می‌شود.

این بسته بندی دارای یک قطعه وکیومی است که بصورت صدفی طراحی شده است و یک طرف آن محفظه و طرف دیگر آن درب است. روی کناره‌های درب بیرون آمدگی و روی کناره‌های محفظه تو رفتگی وجود دارد و این باعث می‌شود هنگام بستن، درب و محفظه به یکدیگر چفت شوند.

وکیوم فرمینگ ظرف تاشو
بسته بندی لولایی با مهر و موم چفتی
وکیوم فرمینگ تاشو تخم مرغ
مهر و موم تخم مرغ بصورت چفتی

این بسته بندی در برابر نفوذ گرد و خاک مقاوم است و در برابر عوامل محیطی مثل هوا و رطوبت و خیس شدن مقاومت نسبی دارد.

امنیت این بسته بندی نیز مانند مهر و موم کشویی است و در حد قابل قبولی نیست.

مهر و موم سیل

مهر و موم سیل در بسته بندی مواد غذایی استفاده می‌شود. در این مهر موم یک ورق پلاستیکی که عموما چاپ شده است روی یک ظرف وکیومی با دستگاه مخصوص سیل می‌شود.

مهر و موم سیل در وکیوم فرمینگ
مهر و موم سیل در وکیوم فرمینگ

این مهر و موم در برابر عوامل محیطی مثل گرد و خاک، هوا، رطوبت بسیار مقاوم است و ماندگاری بالایی دارد و به همین دلیل هم برای بسته بندی مواد غذایی مثل الویه، گوشت، سوسیس و کالباس استفاده می‌شود.

امنیت این بسته بندی در حد بسیار خوبی قرار دارد و علاوه بر مقاومت در برابر عوامل محیطی در برابر دستکاری و جایگیزی نیز مقاوم است و در صورت باز شدن بسته بندی، مشتری متوجه آن خواهد شد.

امیدواریم این مقاله برای شما عزیزان مفید بوده باشد.

وکیوم آرارات در زمینه بسته بندی وکیوم فرمینگ خدمات ارائه می‌نماید، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه و یا سفارش بسته بندی با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید:

این پست چقدر برایتان مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد امتیاز: 0

امتیازی ثبت نشده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می‌دهید.

اشتراک‌گذاری نوشته:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.