وکیوم فرمینگ | قیمت دستگاه وکیوم فرمینگ | خدمات وکیوم فرمینگ تهران | وکیوم آرارت

مواد و متریال وکیوم فرمینگ

امروزه فرآیند وکیوم فرمینگ در صنعت بسته بندی استفاده فراوانی دارد. وکیوم فرمینگ باعث صرفه جویی در زمان و افزایش بهره وری می شود و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد. در این مقاله اطلاعاتی را در رابطه با مواد و متریال وکیوم فرمینگ در اختیار شما قرار داده ایم . با ما همراه باشید…

متریال وکیوم فرمینگ

مواد و متریال وکیوم فرمینگ

مواد و متریال وکیوم فرمینگ متفاوت است. در فرآیند وکیوم فرمینگ پلیمر های مختلفی مانند pvc  ، pp ، HIPS و… مورد استفاده قرار میگیرد ، که در ادامه مطلب هر یک از پلیمرها را به طور کامل معرفی نموده ایم . مواد و متریال وکیوم فرمینگ عبارتند از :

HP یا High Impact PolyStyrene – HIPS

معادل فارسی این متریال هایمکپ یا فیلم اچ پی می باشد. نام کامل شیمیایی HIPS پلی استایرن و استحکام این ماده متوسط است ، شکل پذیری آسانی دارد و چگانی آن ۱٫۰۶ g/cm3 می باشد. هایمکپ در رنگ های مشکی ، سفید و ده رنگ مختلف دیگر تولید می شود . رطوبت را جذب نمی کند و در دمای ۱۵۰ تا ۱۷۵ درجه سانتی گراد یا ۳۰۲ تا ۳۴۷ فارنهایت شکل می گیرد . هایمکپ  قابل استفاده در استند نمایشی ، بسته بندی سبک و … می باشد . اگر از هایمکپ در متریال وکیوم فرمینگ استفاده نمایید در انتها پلاستیک درجه یک با شکل پذیری آسان و مقرون به صرفه تولید خواهد شد.

ABS یا ( Acrylonitrile Butadiene Styrene )

معادل فارسی این متریال ای بی اس می باشد. نام کامل شیمیایی ABS آکریلونیتریل بوتادین استایرن و در برابر ضربه مقاوم است ، شکل پذیری آسانی دارد ، اما باید خشک شود و چگانی آن ۱٫۰۸ g/cm3 می باشد . ای بی اس در رنگ های مشکی ، سفید وخاکستری تولید می شود . رطوبت را جذب می کند و در دمای ۱۵۰ تا ۱۸۰ درجه سانتی گراد یا ۳۰۲ تا ۳۵۶  فارنهایت شکل می گیرد . ای بی اس مقاوم تر و گران تر از مواد هایمکپ یا فیلم اچ پی است.

PET یا ( Polyethylene terephthalate )

معادل فارسی این متریال پت می باشد . نام کامل شیمیایی PET پلی اتیلن ترفتالات و در برابر ضربه مقاوم است ، برای شکل پذیری به حرارت کمی نیاز دارد و در حرارت زیاد حل خواهد شد. چگانی آن ۱٫۳۸ g/cm3 می باشد . این متریال  در رنگ های روشن و شفاف تولید می شود . رطوبت را جذب نمی کند و در دمای ۱۲۰ تا ۱۶۰  درجه سانتی گراد یا ۲۴۸ تا ۳۲۰  فارنهایت شکل می گیرد . پت قابل استفاده در بسته بندی حبابی یا کپسولی و سینی های کاشت می باشد . در نتیجه اگر از پت در متریال وکیوم فرمینگ استفاده نمایید ، مشاهده خواهید کرد که این ماده شفافیت خوبی دارد و به سرعت برش می خورد . قیمت پت با قیمت پی وی سی نازک مشابه است.

PVC یا ( PolyVinylChloride )

معادل فارسی این متریال  پی وی سی می باشد . نام کامل شیمیایی PVC پلی وینیل کلراید و در برابر ضربه مقاوم است ، شکل پذیری آسانی دارد . توجه داشته باشید که اگر این ماده سوزانده شود اسید هیدروکلریک می دهد . چگانی متریال وکیوم فرمینگ پی وی سی ۱٫۳۷ g/cm3 می باشد . پی وی سی در رنگ های در ورق های ضخیم تولید می شود . رطوبت را جذب نمی کند و در دمای ۱۴۰ تا ۱۹۰ درجه سانتی گراد یا  ۲۸۴ تا ۳۷۴ فارنهایت شکل می گیرد . پی وی سی قابل استفاده در محفظه ها و پوشش های بیرونی ، بسته بندی حببی یا کپسولی و سینی های کاشت می باشد. پی وی سی در بازار از محبوبیت خاصی برخوردار است و قیمت آن مشابه قیمت آ- پت می باشد.

مراحل وکیوم فرمینگ :

مرحله اول : گرمادهی به ورق پلاستیک

مرحله دوم : بالا آمدن قالب و تماس با ورق پلاستیک

مرحله سوم : ایجاد حالت خلاء و فرم گیری

مرحله چهارم : سرد شدن ورق فرم گرفته

مرحله پنجم : خارج شدن قالب از ورق پلاستیک

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد و متریال وکیوم فرمینگ و خدمات وکیوم فرمینگ به وب سایت ما مراجعه نمایید. هم چنین می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید .

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *