وکیوم فرمینگ | قیمت دستگاه وکیوم فرمینگ | خدمات وکیوم فرمینگ تهران | وکیوم آرارت

به منظور به انبوه رسیدن تولید محصولات صنعتی با یک شکل خاص به قالب نیاز خواهید داشت . با استفاده از قالب های صنعتی محصولات صنعتی با حجم ، شکل و ویژگی های مد نظر تولید کننده ، تولید می شوند . در قرن بیستم قالب های صنعتی با استفاده از چوب و کنده کاری ساخته میشد . اولین قدم از تولید هر محصول قالب سازی می باشد . ابزار شکل دهی هر نوع محصولی قالب است .

در ادامه مقاله مطالبی را در رابطه با قالب های صنعتی در اختیار شما قرار داده ایم . با ما همراه باشید…

قالب های صنعتی

طراحی قالب های صنعتی

قالب های صنعتی در دو مرحله تولید می شوند . 1- مرحله طراحی قالب صنعتی 2- مرحله ساخت قالب صنعتی . در مرحله طراحی قالب های صنعتی با توجه به سفارش مشتری طرح اولیه قالب ساخته می شود و پس از تائید یک مدل سه بعدی از طرح اولیه تهیه می شود . به منظور مدل سازی قالب های صنعتی باید از نرم افزار جدید و دستگاه های مدرنی که دقت و حساسیت بالایی دارند استفاده نمایید .

فرآیند تولید قالب های صنعتی

امروزه تولید قالب های صنعتی درحال پیشرفت است . دستگاه CNC یکی از پیشرفت های این حوزه می باشد که در سریع ترین زمان ممکن و با کیفیت بالا تولید قالب صنعتی را انجام می دهد . در مرحله اول قالبی که طراحی شده است در قسمت ماشین کاری دستگاه CNC قرار می گیرد . در مرحله بعد فرآیند مونتاژ قالب ( مرحله تولید ) آغاز می شود .

انواع قالب های صنعتی

قالب های صنعتی با توجه به روش تولید قطعه مورد نظر در انواع مختلفی تولید می شوند . به علاوه نوع قالب سازی با توجه به قطعه نهایی و ویژگی هایی که از آن انتظار می رود متفاوت است . قالب ها به طور کلی به چهار دسته تقسیم می شوند :

  • قاالب ریخته گری

هر یک از قالب های ریخته گری با توجه به نوع قطعه به زیر مجموعه های متفاوتی تقسیم می شوند . به منظور تولید قطعاتی که با استفاده از روش ریخته گری ساخته می شوند باید قالب ریخته گری تهیه نمایید . جنس و ویژگی های قطعه با توجه به روش ریخته گری متفاوت است .

انواع قالب ریخته گری عبارتند از :

  • قالب های دایکاست

از روش ریخته گری تحت فشار برای ساخت قطعاتی که از جنس آلومینیوم می باشند ، استفاده می شود . با استفاده از این روش می توان قطعاتی با کیفیت و تعداد بالا تولید نمود . قالب های دایکاست بزرگ و گران قیمت می باشند .

  • قالب های ریژه

از روش ریژه برای ساخت قطعات آلومینیومی که ضخامت یکنواختی ندارند استفاده می شود . استحکام قطعاتی که با استفاده از این روش تولید می شوند بالا می باشد . به همین دلیل مورد توجه قرار گرفته است . به دلیل پیچیدگی طراحی ، قالب ریژه گران قیمت می باشد .

  • قالب های ماسه ای

قالب ماسه ای متداول ترین روش تولید قطعات فلزی می باشد .

  • قالب تزریق پلاستیک

کاهش زمان ورود مواد مذاب به داخل قالب یکی از مزیت های قالب تزریق پلاستیک است . در فرآیند قالب تزریق پلاستیک زمان تولید بین 2 ثانیه تا 2 دقیقه است .

  • قالب آهنگری

  • قالب پرس

قالب وکیوم فرمینگ و ترموفورمینگ

امروزه بسیاری از قطعاتی که از جنس پلاستیک می باشند مانند ظرف های یک بار مصرف ، داشبور خودرو و… با استفاده از وکیوم فرمینگ و بسته بندی وکیوم فرمنیگ و ترموفورمینگ ساخته می شوند . رایج ترین روش شکل دهی پلاستیک وکیوم فرمینگ و ترموفورمینگ می باشد .

به منظور بسته بندی محصولات مختلف ابتدا باید به ساخت قالب پرداخت . جنس قالب ها عموما از آلومینیوم می باشد . با استفاده از دستگاه CNC و ریخته گری تمام امور مدلسازی و تولید قالب های وکیوم فرمینگ و قالب های صنعتی انجام می شود .

اولین فرآیند وکیوم فرمینگ قالب بندی می باشد . منظور از قالب بندی این است که ابتدا قالب مورد نظر در قسمت قالب بند دستگاه قرار می گیرد ، سپس ورق پلاستیکی در ورق گیر قرار داده می شود .

دستگاه هایی فرآیند شکل پذیری را انجام می دهند می توانند ساده یا پیچیده باشند . اجزاء تشکیل دهنده دستگاه های ساده عبارتند از : هیتر ، ورق گیر ، قالب بند.

جهت کسب اطلاعات بیش تر در خصوص قالب‌ها، خدمات وکیوم فرمینگ و بسته بندی وکیوم لطفا با ما تماس بگیرید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای اطلاع از مطالب جدید لطفا ایمیل خود را وارد کنید