وکیوم فرمینگ | قیمت دستگاه وکیوم فرمینگ | خدمات وکیوم فرمینگ تهران | وکیوم آرارت

دستگاه وکیوم فرمینگ چیست ؟

به منظور شکل دهی به بسته بندی های مختلف از دستگاه وکیوم فرمینگ استفاده می شود . سایز بسته بندی ها می تواند بزرگ یا کوچک باشد .

دستگاه وکیوم فرمینگ

دستگاه وکیوم فرمینگ چیست ؟

دستگاه وکیوم فرمینگ در انواع مختلفی ساخته می شوند و پیچیدگی خاص خود را دارند . همانطور که در مقالات قبل گفته شد برای بسته بندی محصولات مختلف مانند مواد غذایی ، محصولات الکترونیکی ، شیرینی و شکلات ، لوازم آرایشی و بهداشتی ، قطعات جانبی خودرو ، اسباب بازی ، ابزار آلات و… از دستگاه وکیوم فرمینگ استفاده می شود . این دستگاه با استفاده از فرآیند مکش و پرس باعث شکل گیری بسته بندی های مختلف مانند کاغذ و پلاستیک می شود . دستگاه هایی که کار بسته بندی را انجام می دهند می توانند پیچیده یا ساده باشند .

دستگاه وکیوم فرمینگ ساده از یک هیتر ، ورق گیر و قالب بند تشکیل شده است . عملکرد این دستگاه به این صورت است که در ابتدا ورق در قسمت ورق گیر قرار گرفته ، با استفاده از هیتر ورق گرم شده و پس از گرم شدن ، ورق با قالب تماس پیدا می کند و هوای بین آن ها تخلیه می شود . به همین ترتیب ورق شکل قالب را به خود می گیرد .

دستگاه وکیوم فرمینگ پیچیده به دو دسته اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تبدیل می شود . در دستگاه وکیوم فرمینگ پیچیده با توجه به نوع دستگاه ، تعدادی از کارها توسط اپراتور انجام می شود . در دستگاه نیمه اتوماتیک 50 درصد کار توسط دستگاه و 50 درصد دیگر توسط اپراتور انجام می شود و در دستگاه هایی که به صورت اتوماتیک کار می کنند 80 درصد کار توسط دستگاه و 20 درصد دیگر توسط اپراتور انجام می شود .

هم چنین برای تولید ظروف یک بار مصرف می توانید از دستگاه وکیوم فرمینگ پیچیده استفاده کنید .

انواع دستگاه وکیوم فرمینگ چیست ؟

دستگاه وکیوم فرمینگ انواع مختلفی دارد که در این مقاله به بررسی آن ها پرداخته ایم .

  • دستگاه وکیوم فرمینگ نیمه اتوماتیک

برای تولید قطعات وکیوم فرمینگ به صورت محدود از این دستگاه استفاده می شود . برای فرم دهی فیلم های PET  ، PVC ، HP و بسته بندی مواد غذایی ، لوازم آرایشی ، اسباب بازی ، قطعات جانبی خودرو و… از دستگاه وکیوم فرمینگ نیمه اتوماتیک استفاده می شود .

  • دستگاه پرس حرارتی ۶ تن هیدرولیک

در قسمت بالای دستگاه پرس حرارتی یک صفحه ثابت وجود دارد که برای تولید فشار از جک روغنی استفاده می کند . این دستگاه دارای ترموستات ، تابلو برق و کنترل است . میزان گرما ، سرعت کورس و مقدار نیروی وارده را می توانید در این دستگاه تنظیم کنید . از جمله کاربردهای این دستگاه شکل دهی ، خم کاری فلز ، چاپ کاغذی و غیره می باشد .

  • دستگاه جوش و دوخت وکیوم فرکانس بالا ( High Frequency )

دستگاه جوش و دوخت قابلیت جوش دو لایه وکیوم پی وی سی با فرکانس بالا را دارد .

  • دستگاه وکیوم فرمینگ تمام اتوماتیک

برای فرم دهی فیلم های PET  ، PVC ، HP از این دستگاه استفاده می شود . قطعات وکیومی با توان و سرعت بالا توسط این دستگاه تولید می شوند .

  • دستگاه شرینگ رومیزی مینی

این دستگاه در ابعاد 30 * 40 برای بسته بندی محصولات کوچک و پوشش بسته ها به کار می رود . شرینگ در واقع یک پوشش نازک و شفاف از جنس نایلون ، دور محصولات است که در برابر رطوبت و گرد و غبار از آن ها محافظت می کند .

  • پمپ وکیوم روتاری ( روغنی )

این پمپ برای ایجاد خلاء در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . روتاری به معنای چرخشی و دوار می باشد ، به همین دلیل پمپ روتاری نامیده شده است . پمپ های دو تیغه روتاری توسط روتور 180 درجه به چرخش در می آیند که از این طریق هوا از یک طرف وارد می شود و از طرف دیگر خارج می شود . پمپ های وکیوم روتاری همیشه باید روغن کاری شوند تا خراب نشوند .

شرکت وکیوم آرارات با استفاده از دانش علمی و عملی خود ، در ارائه خدمات وکیوم فرمینگ و بسته بندی وکیوم و تولید دستگاه وکیوم فرمینگ از امکانات بروز و کاربری بهره می برد .

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *