وکیوم فرمینگ | قیمت دستگاه وکیوم فرمینگ | خدمات وکیوم فرمینگ تهران | وکیوم آرارت

کاربردهای وکیوم فرمینگ

وکیوم فرمینگ در بسته بندی محصولات مختلف کاربرد فراوانی دارد. بعضی از افراد بر این باور هستند که بسته بندی محصولات به روش وکیوم فرمینگ با تزریق پلاستیک انجام می شود. ما در این مقاله قصد داریم شما را با کاربردهای وکیوم فرمینگ در صنایع جهانی و پیشرفته بیش تر آشنا کنیم، پس همراه ما باشید .

کاربردهای وکیوم فرمینگ

کاربردهای وکیوم فرمینگ در جهان

کاربردهای وکیوم فرمینگ فراتر از صنایع بسته بندی محصولات می باشد. در این مطلب قصد داریم با کاربردهای وکیوم فرمینگ شما را بیش تر آشنا کنیم.

به روش فرم دهی ورق های پلاستیکی توسط حرارت مستقیم و القا و تخلیه هوای میان ورق و قالب های شکل گیری و شکل پذیری ورق مانند قالب شکل گیری را وکیوم فرمینگ می گویند.

این روش یکی از فرآیندهای ترموفرمینگ برای شکل دهی پلاستیک ها و از ساده ترین و پرکاربردترین روش های شکل دهی می باشد.

از وکیوم فرمینگ علاوه بر صنایع بسته بندی محصولات در سایر صنایع مانند صنایع کشاورزی و دامداری ، صنایع هوایی ،طرح ها و مدل های معماری ، صنایع خودروسازی ،ساختمان سازی و … استفاده می شود و کاربردهای زیادی دارد که بد نیست با هر یک از آن ها آشنا شویم .

در بخش کشاورزی و دامداری از محصولات وکیوم فرمینگ برای کانتینر و محفظه ظرف شیر حیوانات، سینی های کاشت بذر، گلخانه های گنبدی ، گلدان و اتاقک و پوشش های ماشین چمن زنی و قطعات ماشین آلات کشاورزی استفاده می شود .

در صنایع هوایی نیز از وکیوم فرمینگ برای پانل های داخلی هواپیماها و روکش و پوشش های بخش های داخلی شاتل های فضایی ناسا و .. استفاده می شود .

از دیگر کاربردهای وکیوم فرمینگ در طراحی مدل معماری می توان به تولید نمونه های اولیه و هم چنین تولید قطعات مینیاتوری برای ساخت مدل های معماری می توان اشاره کرد .در صنایع خودرو سازی و ساخت وسایل نقلیه نیز از محصولات وکیوم فرمینگ استفاده می شود که در این جا چند مورد از آن ها را بیان خواهیم کرد .

در صنعت خودروسازی از وکیوم فرمینگ برای محفظه باتری و سیستم الکترونیکی خودرو ،درزهای داخل درب و قطعات داخلی خودرو ،قالباق ، بارانگیر شیشه خودرو ( برف پاک کن ) و هم چنین برای قطعات اتاق تراکتور . شیشه اتومبیل و موتور سیکلت ، قطعات اسکوتر و پانل های محافظ ، جعبه و گیره نگهدارنده چوب اسکی از کاربردهای وکیوم فرمینگ خواهد بود .

در صنعت ساخت و ساز ساختمان ها نیز از محصولات وکیوم فرمینگ استفاده می شود که شامل پانل های سقف و دیوار کاذب و طرح های شومینه ، تولید چارچوب درب ، تولید سنگفرش های بتنی و پانل های پی وی سی درب می باشد . در ساخت قالب و استندهای نگهدارنده شیرینی و شکلات و آبنبات های خاص از محصولات وکیوم فرمینگ استفاده می شود و برای بدنه قایق های موتوری ، پوشش و محفظه و داشبورد قایق ها نیز از وکیوم فرمینگ استفاده می شود .

برای کسب اطلاعات بیش تر در مورد روش های تولید وکیوم فرمینگ و آشنایی بیش تر با محصولات وکیوم فرمینگ می توانید به وبسایت ما مراجعه نمایید و هم چنین با برقراری ارتباط با بخش پشتیبانی و مشاوره ای مجموعه ما اطلاعات خود را بالا ببرید .

موارد دیگر کاربردهای وکیوم فرمینگ  در بیمارستان ها و تولید ماشین آلات صنعتی و هم چنین موزه ها و بسته بندی و صنایع وابسته به آن می باشد. کاربردهای پزشکی محصولات وکیوم فرمینگ برای ساخت قطعات ویلچر، دستگاه های پزشکی برای افراد با ناتوانایی جسمی  ، دندانسازی و ساخت قطعات پروتز ، ماسک های رادیوتراپی برای بیماران سرطانی و هم چنین ساخت ماسک برای سوختگی استفاده می شود .در صنایع وابسته به بسته بندی ها از محصولات وکیوم فرمینگ برای ساخت ظروف یکبار مصرف غذا، استندهای فروشگاهی ، بسته بندی لوازم و وسایل آرایشی و بهداشتی ، از همه مهم تر برای بسته بندی محصولات مختلف مواد غذایی استفاده می شود .

محصولات وکیوم فرمینگ برای محافظت صفحه کلید و تولید قاب و فریم صفحه نمایش و سایر تجهیزات جانبی کاربرد دارد. در فیلم سازی نیز از روش وکیوم فرمینگ برای تولید لباس های پلاستیکی خاص و نمونه های شبیه سازی شده کامپیوتری مدل های انیمیشن ها استفاده می شود .

کلام آخر

محصولات وکیوم فرمینگ براساس قوانین محیط زیست تولید می شود و کم ترین آسیب را به محیط زیست وارد می کنند. مهم ترین ویژگی های بسته بندی محصولات به روش وکیوم فرمینگ ، جذاب و چمشگیر بودن می باشد و از همه مهم تر مقرون به صرفه بودن آن می باشد . صنایع بسته بندی وکیوم فرمینگ آرارات با هزینه مناسب برای کسب رضایت مشتریان خود بهترین بسته بندی محصولات را در اختیار مشتری های خود قرار می دهد.

خدمات وکیوم فرمینگ و بسته بندی شرکت آرارات شامل بسته بندی بلیستر، کارتی، تاشو، استند و اسکین میباشد برای سفارش بسته بندی لطفا با تماس بگیرید.

این مقاله را به اشتراک بگذارید:

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *